Ako sa starať o spotrebný materiál Evolis?

Zaobchádzanie so spotrebným materiálom vašej tlačiarne Evolis je veľmi dôležité z niekoľkých dôvodov. Nielen kvôli bezpečnostným problémom, ktoré sú dôležité pri vydávaní kariet, ako napríklad vodičský preukaz, ale aj preto, že to má priamy vplyv na kvalitu tlače a životnosť vašej tlačiarne. Zamerajme sa na tento posledný bod, ktorý vám umožní dokonalé tlačenie vašich kariet.

 

 

Karty: obmedzte ich odpad

Je dôležité používať kvalitné karty. Po otvorení balíka kariet vložte všetky karty do podávača pre prípad, že chcete vydať veľkú dávku kariet. Karty, ktoré nebudete používať, musia byť uložené v zipsovom vrecku, aby boli čisté.

Neodporúča sa nechať karty voľne položené na stole. V prípade, že karty spadnú na podlahu, je lepšie ich vyhodiť a nepoužívať ich, pretože by mohli poškodiť tlačovú hlavu.

 

 

Stuhy: chráňte ich kvalitu

Pokiaľ ide o pásky na tlač, musíte zachovať rovnaký koncept starostlivosti: nenechávať ich na vzduchu, nenechávať ich na stole; radšej používajte tie isté škatule, v ktorých sú pásky dodávané, aby ste ich uložili a vyhli sa kontaminácii prachom alebo nečistotami.

Pásky sú citlivé na teplo a nemali by byť vystavené teplotám vyšším ako 25 ° C, vysokej vlhkosti a slnečnému žiareniu. Preto by sa mali skladovať v skrinkách alebo zásuvkách a nemali by sa skladovať s chemickými zlúčeninami. Ak krabicu nemáte, môžete na jej uloženie použiť tašku.

 

 

Čistiace sady: iba na jednorazové použitie

Čistiace sady sú veľmi dôležitou súčasťou údržby našej tlačiarne. Čistá tlačiareň je tlačiareň, ktorá bude fungovať bez problémov, minimalizuje plytvanie zle vytlačenými kartami a chráni tlačovú hlavu. Lepiace karty, T karty alebo karty na čistenie laminovacieho modulu sú určené iba na 1 použitie. V prípade potreby môžete použiť viac ako 1 čistiacu kartu, nikdy však znovu nepoužívajte tie, ktoré ste už použili.

Mali by ste vždy používať spotrebný materiál Evolis High Trust ™, ktorý poskytuje vynikajúcu kvalitu tlače, starať sa o svoju tlačiareň a zaisťovať jej záruku.

Späť do obchodu